Aktualności


Dietetyk w Fontes-med

2013-09-24

Mamy przyjemność poinformować naszych pacjentów, że od października rozpoczyna u nas działalność specjalista dietetyk pani Małgorzata Nartowicz. Jest ona laureatka międzynarodowego grantu – „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” oraz uczestniczka wielu konferencji i warsztatów z zakresu dietetyki. 

prof. dr hab. Zygmunt Mackiewicz doktorem honoris causa UMK

2013-07-11

Współzałożyciel i pracownik Fontes-med prof. dr hab. Zygmunt Mackiewicz został przez senat Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Collegium Medicum UMK mianowany doktorem honoris causa. Otrzyma to najwyższe odznaczenie akademickie pierwszego października 2013 roku podczas inauguracji roku akademickiego 2013/2014. 

więcej »

Stroboskopia w Bydgoszczy

2013-07-10

Badanie laryngovideostroboskopowe (stroboskopia) dostępne w Fontes-med, jest integralną częścią badania foniatrycznego. Pozwala na zarejestrowanie obrazu krtani i różnicowanie zmian czynnościowych i organicznych . Zmiany organiczne (polipy, obrzęki, guzki głosowe, zmiany nowotworowe) rejestrowane przy pomocy sztywnego endoskopu z optyką zostają dokładnie zlokalizowane. Badanie ułatwia kwalifikację do odpowiedniego typu leczenia  oraz umożliwia monitorowanie   przebiegu terapii.

więcej »

Spirometr w Bydgoszczy

2013-07-10

Spirometr Lungtest 1000, który dostępny jest w Fontes-med zapewnia profesjonalny pomiar spirometrii, krzywej przepływ- objętość, próby rozkurczowej wg standardów ERS/ATS. Badanie każdego pacjenta odbywa się przy użyciu sterylnej głowicy pneumotachograficznej. 

więcej »

Testy alergiczne

2013-05-30

Prick testy skórne (PTS) stosuje się w diagnostyce uczulenia IgE-zależnego (choroby atopowe). Łatwość i bezpieczeństwo wykonywania sprawiły, że stały się "złotycm standardem" w wykrywaniu uczuleń.

więcej »

Redcord w naszym centrum

2013-05-15

System podwieszek REDCORD (dawniej TERAPIMASTER) – nowoczesne urządzenia kinezyterapeutyczne
Unikalny i efektywny system do przeprowadzenia ćwiczeń funkcjonalnych metodą S-E-T za pomocą systemu podwieszek. Metoda S-E-T "Sling Exercise Therapy" jest koncepcją bazującą na ćwiczeniach w odciążeniu. Wykorzystuje zasady ćwiczeń w łańcuchach otwartych i zamkniętych.

więcej »